Tworzenie
karty postaci nie musi zaliczać się do najbardziej
skomplikowanych i żmudnych rzeczy na świecie. Wystarczy, że wyobrazisz sobie
jakąś postać i stworzysz małą mapę myśli.
Odpowiadając na kilka pytań możesz
wykreować naprawdę niezłą i ciekawą charakterystykę postaci.
Zacznijmy od tego, że najpierw musisz
wiedzieć czy chcesz stworzyć postać opiekuna czy też ucznia. W
wypadku tego pierwszego czeka cie duża odpowiedzialność wiążąca
się zachowaniem tajemnicy, nadzorem uczniów, informowaniem
dyrektora a także dawaniem przykładu. Widzisz to nie takie proste,
ale nie zrażaj się, są też pozytywy. Masz więcej przywilejów,
jesteś przecież dorosłym. Każdy opiekun może prowadzić wybrane
zajęcia, co nie znaczy, że musi. Oprócz tego w przydziale dostaje
grupę uczniów pod nadzór, ową grupę może zabierać na wycieczki
czy organizować im czas w sposób specjalny.
Przejdźmy teraz do ucznia, tu sprawa jest prostsza. Możesz stworzyć postać w przedziale
od szesnastu do dziewiętnastu lat. Pozostaje ci jeszcze wybór
klasy.
Następnie rozpatrzenie
tego czy chcesz pisać człowiekiem czy też nadczłowiekiem. Ludzie
są o tyle łatwiejsi do stworzenia, że nie musisz zastanawiać się
nad ich umiejętnościami. Minusem jest to, że uczniowie, ci zwykli,
nie maja pojęcia o istnieniu wszelkich poza ludzkich istot. I w tym
wypadku musisz się zastosować do regulaminu. Wyjątkiem są
nauczyciele, którzy wiedzą o obu grupach i mają za zadanie nie
dopuszczenia, by tajemnica się wydała, jak to już wcześniej było wspomniane.
Za to nadludzie są nieco bardziej
skomplikowani. Musisz spośród listy wybrać z jakiego gatunku
będzie twoja postać, pamiętaj, że nie możesz odchodzić od
wzorów. Oprócz tego
potrzebujesz stworzyć krótką historie na temat utrudnień w życiu
związanych z mocą (kiedy ona się objawiła, co się z tym
wiązało?)
Tu znów skupmy się na nauczycielach, którzy, jeżeli
już nie są ludźmi, muszą mieć umiejętności związane z
kontrolą uczniów ( począwszy od wygaszenia mocy, po kontrole
umysłu a kończąc na usypianiu ucznia)
Też trzeba oczywiście
zastosować się do podanych wzorów.
Tak naprawdę, gdy już wybierzesz czy
grasz opiekunem lub uczniem a także człowiekiem albo nadczłowiekiem
to historia zacznie sama ci się tworzyć. Pamiętaj aby wspomnieć o tym, że jako nadczłowiek dostałeś zaproszenie do tej szkoły, bo jak inaczej mogłeś się o niej dowiedzieć. Pozostanie decyzja na
temat imienia, wieku czy przerozmaitych dodatków. Zastanowisz się
za pewne czemu nie ma nic o charakterze? Sądzę, że i on już
powstał w twojej głowie. A jeżeli nie to pomyśl chwile. Weź pod
uwagę przeszłość twojej postaci, rasę, upodobania, pochodzenie
czy nawet wygląd.
Pozostał już tylko wizerunek,
wiele osób wybiera go już na samym początku, bez większego
problemu. Ale niektórzy nie mogą się zdecydować. Wiesz już, że
musi to być art fantastyczny lub w stylu anime( w tym wypadku proszę o zastanowienie się, nie każdy art będzie zatwierdzony)
Przy wyborze wyglądu
możesz również pokierować się gatunkiem swojej postaci ( przemiany oczywiście mile widziane )
To chyba tyle, mam nadzieje, że moje
porady były pomocne a twoja karta postaci cie zadowala.
---
Chętni na dołączenie do RPG proszeni są o zostawianie komentarza
z e-mailem pod TĄ notką
---
Chętni na dołączenie do RPG proszeni są o zostawianie komentarza
z e-mailem pod TĄ notką
lylaiiv@gmail.com
OdpowiedzUsuńvincentscozzarii@gmail.com
OdpowiedzUsuńndelenfent@gmail.com
OdpowiedzUsuńsverre.ljoekelsoey@gmail.com
OdpowiedzUsuńtraktorkowa@gmail.com
OdpowiedzUsuńdnemo.666@gmail.com
OdpowiedzUsuńchibixraiu@gmail.com
OdpowiedzUsuńCzekam niecierpliwie c:
kirlej@onet.pl
OdpowiedzUsuń