...:::Karta Postaci:::...

Tworzenie karty postaci nie musi zaliczać się do najbardziej skomplikowanych i żmudnych rzeczy na świecie. Wystarczy, że wyobrazisz sobie jakąś postać i stworzysz małą mapę myśli.
Odpowiadając na kilka pytań możesz wykreować naprawdę niezłą i ciekawą charakterystykę postaci.
Zacznijmy od tego, że najpierw musisz wiedzieć czy chcesz stworzyć postać opiekuna czy też ucznia. W wypadku tego pierwszego czeka cie duża odpowiedzialność wiążąca się zachowaniem tajemnicy, nadzorem uczniów, informowaniem dyrektora a także dawaniem przykładu. Widzisz to nie takie proste, ale nie zrażaj się, są też pozytywy. Masz więcej przywilejów, jesteś przecież dorosłym. Każdy opiekun może prowadzić wybrane zajęcia, co nie znaczy, że musi. Oprócz tego w przydziale dostaje grupę uczniów pod nadzór, ową grupę może zabierać na wycieczki czy organizować im czas w sposób specjalny.
Przejdźmy teraz do ucznia, tu sprawa jest prostsza. Możesz stworzyć postać w przedziale od szesnastu do dziewiętnastu lat. Pozostaje ci jeszcze wybór klasy.
Następnie rozpatrzenie tego czy chcesz pisać człowiekiem czy też nadczłowiekiem. Ludzie są o tyle łatwiejsi do stworzenia, że nie musisz zastanawiać się nad ich umiejętnościami. Minusem jest to, że uczniowie, ci zwykli, nie maja pojęcia o istnieniu wszelkich poza ludzkich istot. I w tym wypadku musisz się zastosować do regulaminu. Wyjątkiem są nauczyciele, którzy wiedzą o obu grupach i mają za zadanie nie dopuszczenia, by tajemnica się wydała, jak to już wcześniej było wspomniane.  
Za to nadludzie są nieco bardziej skomplikowani. Musisz spośród listy wybrać z jakiego gatunku będzie twoja postać, pamiętaj, że nie możesz odchodzić od wzorów. Oprócz tego potrzebujesz stworzyć krótką historie na temat utrudnień w życiu związanych z mocą (kiedy ona się objawiła, co się z tym wiązało?) 
Tu znów skupmy się na nauczycielach, którzy, jeżeli już nie są ludźmi, muszą mieć umiejętności związane z kontrolą uczniów ( począwszy od wygaszenia mocy, po kontrole umysłu a kończąc na usypianiu ucznia)
Też trzeba oczywiście zastosować się do podanych wzorów.
Tak naprawdę, gdy już wybierzesz czy grasz opiekunem lub uczniem a także człowiekiem albo nadczłowiekiem to historia zacznie sama ci się tworzyć. Pamiętaj aby wspomnieć o tym, że jako nadczłowiek dostałeś zaproszenie do tej szkoły, bo jak inaczej mogłeś się o niej dowiedzieć. Pozostanie decyzja na temat imienia, wieku czy przerozmaitych dodatków. Zastanowisz się za pewne czemu nie ma nic o charakterze? Sądzę, że i on już powstał w twojej głowie. A jeżeli nie to pomyśl chwile. Weź pod uwagę przeszłość twojej postaci, rasę, upodobania, pochodzenie czy nawet wygląd.
Pozostał już tylko wizerunek, wiele osób wybiera go już na samym początku, bez większego problemu. Ale niektórzy nie mogą się zdecydować. Wiesz już, że musi to być art fantastyczny lub w stylu anime( w tym wypadku proszę o zastanowienie się, nie każdy art będzie zatwierdzony)
Przy wyborze wyglądu możesz również pokierować się gatunkiem swojej postaci ( przemiany oczywiście mile widziane )
To chyba tyle, mam nadzieje, że moje porady były pomocne a twoja karta postaci cie zadowala.

---

Chętni na dołączenie do RPG proszeni są o zostawianie komentarza
z e-mailem pod TĄ notką

8 komentarzy: