Jak rozumiem wybrałeś
nadczłowieka. Dobrze a więc przedstawię Ci kilka ras do wyboru.
Wilkołak
Legendy o wilkołakach sięgają naprawdę odległych czasów. W podaniach byli to ludzie, którzy pod wpływem pełni przemieniali się w wilkopodobne twory, które w morderczym szale zabijały wszystko co było na ich drodze. Prawdą jest, że wilkołak to istota podobna do wilka, będąca jednak o wiele większa i mająca możliwość poruszania się na dwóch kończynach. Wilkołaki tylko na początku, gdy nie kontrolują w żaden sposób swoich zdolności, przemieniają się jedynie w pełni. Jednak z wiekiem(na ogół 16-18 lat) zaczynają kontrolować przemiany a pełni jedynie wzmaga ich umiejętności. W formie ludzkiej nie wyróżniają się wyglądem, niektórzy mają dłuższe wilcze kiełki jednak i u ludzi to występuje. Są jednak silni i mają wyczulone zmysły ( słuch, węch, wzrok na poziomie zwierzęcym). Osobniki posiadające wilczy gen cechują się zgodnością z natura, lepiej czują się wśród zwierząt ( te czują do nich respekt ). Są również dość wybuchowi i energiczni a także mają silny instynkt stadny.
Wilkołak:
Człowiek przemieniający się w stworzenie podobne do wilka ( większe, potrafiące chodzić na dwóch kończynach )
Jako ludzie są silni i mają wyostrzone zmysły.
Wolą przebywać w towarzystwie swoich lub zwierząt ( najczęściej psowatych )
Wampir
Wampiry to dość znane istoty powszechnie uznawane za bezlitosnych i aroganckich krwiopijców. Owszem, wampir żywi się krwią ale to nie znaczy, że będzie zabijał każdego napotkanego osobnika na swej drodze.
Cechuje je duma i wyniosłość. Jednak nie każdy wampir będzie się wywyższał ( zależności czy pochodzi on z rodu czy wypadku losowego )
Tak naprawdę niewiele wampirów zalicza się do tych "przemienionych", ponieważ, aby do takiej przemiany doszło, potrzebna jest rdzenna krew ( krew starszyzny wampirów ) a takie uznają ludzi za niewartych wampirzego majestatu. Wampir od człowieka nie różni się zbyt wizerunkiem zewnętrznym, oprócz bladej i wrażliwej na słońce skóry. Zmienia się to jednak w momencie, gdy odezwie się krwiopijczy zew, wtedy to tęczówki przyjmują szkarłatny kolor a kły diametralnie się wydłużają. Nie każdy wampir potrafi kontrolować zew, dlatego też unikają kontaktu z krwią, gdy nie mają potrzeby zaspokojenia głodu. Oprócz tego wampiry cechuje ponad przeciętna siła i zwinność, co nie znaczy, że podniosą kilkutonową skałę czy w ciągu ułamku sekundy pojawią się 300 metrów dalej. Mają też lepszy zmysł słuchu i wzroku.
Krócej mówiąc:
Wampir to istota o różnym charakterze, jednakże na ogół wyniosła i dumna.
Cechuje go blada skóra i czułość na promienie UV.
Na widok i zapach krwi budzi sie w nich zew, a nie każdy wampir potrafi to kontrolować. Wtedy to kły mu się wydłużają a oczy mienią się szkarłatem.
Są silne i zwinne, mają też lepsze zmysły od ludzi.
Żywiołak

Żywiołaki to mało znane istoty. Często poławiają się one w baśniach. Istota ta potrafi panować nad jednym z żywiołów. Ludzie z takimi zdolnościami często odkrywają je w dość gwałtowny sposób ( np. nagle dłonie zaczynają im płonąc a ogień nie patrzy, deszcz bije o ziemię jednak ich nie dotyka, rośliny ożywają pod wpływem dotyku, wiatr pod wpływem złości przemienia się w wichurę). Wielu z nich panikuje i uznaje, że zwariowało, jednak gdy już pojmą swoje umiejętności godzą się z tym. Zapanowanie nad żywiołami nie jest takie proste, często pod wpływem nadmiernych emocji objawiają się one niekontrolowanie.
Żywiołak ognia nie czuje gorąca płomieni. Jednakże na ogół są to ludzie wybuchowi i w gorącej wodzie kąpani.
Żywiołak wody może spokojnie spacerować w deszcz i nie zmoknie. Są to ludzie z pozoru spokojnie, ale często tyczy się ich powodzenie "cicha woda brzegi rwie".
Żywiołak powietrza potrafią uciszyć nawet największą wichurę czy sztorm. Są to ludzie energiczni i zmienni.
Żywiołak ziemi nie musi się obawiać bagien czy ruchomych piasków, może spokojnie przez takie przejść. Delikatni a zarazem twardzi, ciężko ich określić w kilku słowach.
Zmiennokształtny
Zmiennokształtni, jak sama nazwa wskazuje, potrafią zmieniać formę. Nim ukończą szesnaście lat są w stanie przemienić się w najróżniejsze stworzenia ( jednak musieli je wcześniej spotkać a przemiana w większe stworzenia kosztowała bardzo dużo siły). Wraz z rozpoczęciem siedemnastego roku forma staje się jednolita i zmiennokształtny przemienia się już tylko w jedno zwierze(zdarzają się wyjątki, które przemieniają sie w dwa stworzenia o mniejszych gabarytach np. pies i szczur czy kot i łasica).
W formie ludzkiej zmiennokształtny często objawia zwierzęcy charakter, oprócz tego dobrze czuje się wśród zwierząt co nie znaczy, że stado dzikich wilków nie będzie chciało go zjeść, dla nich w formie ludzkiej jest człowiekiem nawet jeżeli potrafi zamienić się w np. wilka.
Tak więc:
Zdolności objawiają się już na samym początku i nie są one inwazyjne(czyli łatwe do skontrolowania)
Do szesnastego roku potrafią zamienić się w różne gatunki zwierząt, choć nie są one pokaźnych gabarytów.
Później zyskują stałą formę ( wilk, koń, ptak, kot, itd ), bardzo rzadko zdarzają się wyjątki, które zamieniają się w dwie różne formy^
W formie ludzkiej często ukazują zachowania ze swojej zwierzęcej formy, jeżeli np jako pies są wierni to i jako człowiek tacy będą. Jeżeli jako kot wolą chodzić własnymi ścieżkami to i w formie ludzkiej tak robią.
Zaklinacz
Zaklinaczem nazwiesz osobę, która posiada umiejętność ujarzmienia i porozumiewania się z każdym stworzeniem. Zaklinacze często wola przebywać w towarzystwie zwierząt niż innych ludzi bo to właśnie je bardziej rozumieją. Bez problemu uspokoją rozjuszonego lwa czy dosiądą dzikiego konia. Podobno ich umiejętności dotyczą również wilkołaków ale w tym wypadku radziłbym się zastanowić bo nawet bardzo dobry zaklinacz woli nie stać przed istotą, która poczuła zew mordu.
Zaklinacze nie maja wcale tak prosto jak się zdaje, nim nauczą się dobrze rozumieć inne stworzenia to często wpadają w tarapaty, nieraz zostają ugryzieni czy pogonieni, a czasem nawet zabici. Jednak prawdą jest, że rodzą się z tą zdolnością i im więcej przebywają wśród zwierząt tym bardziej je rozumieją.
Podsumowując zaklinacz to osoba potrafiąca rozumieć zwierzęta i je ujarzmiać.
Często towarzyszy im jedno czy nawet kilka z tych oswojonych zwierząt
Nie przepadają za towarzystwem ludzi.
Medium
Bycie medium to nie prosta sprawa. Wyobraź sobie, że nagle uderza w ciebie fala najróżniejszych dzięków, głosów z każdej strony, da się zwariować, prawda? Każdy medium w pewnym wieku odkrywa swoje zdolności i musi zmóc się z naprawdę dużymi trudnościami. Telepaci nie kontrolują przepływu informacji do ich mózgu, niejedni wariują, trafiają do psychiatryków. Osoby posiadające zdolność prekognicji często popełniają samobójstwo mając same najczarniejsze wizje. Uzdrowiciele odsuwają się od społeczeństwa w obawie, że zobaczą choroby i cierpienie innych a nie będą w stanie pomóc. Psychokinetycy sami proszą o zamknięcie w izolatach, z dala od najróżniejszych przedmiotów. Bez pomocy, zdani na siebie często nie radzą sobie w życiu jednak pokierowani zaczynają panować nad swoimi zdolnościami. Często okazują się zamkniętymi w sobie ludźmi albo nadmiernie pewnymi osobnikami, którzy lubią się popisywać i nazywać swoje umiejętności kuglarstwem.
Resumując:
Telepaci czytają w myślach i w taki sposób mogą się porozumiewać.
Prekognicji(jasnowidze) są w stanie zobaczyć krótkie urywki przyszłości a także zajrzeć komuś w wspomnienia.
Uzdrowiciele potrafią odczytać choroby i dolegliwości innych a także je wyleczyć.
Psychokinetycy mogą przesunąć przeróżne przedmioty, rozrywać je, zgniatać czy odrzucać. Potrafią również odepchnąć od siebie ludzi.
Resumując:
Telepaci czytają w myślach i w taki sposób mogą się porozumiewać.
Prekognicji(jasnowidze) są w stanie zobaczyć krótkie urywki przyszłości a także zajrzeć komuś w wspomnienia.
Uzdrowiciele potrafią odczytać choroby i dolegliwości innych a także je wyleczyć.
Psychokinetycy mogą przesunąć przeróżne przedmioty, rozrywać je, zgniatać czy odrzucać. Potrafią również odepchnąć od siebie ludzi.
Przy każdym gatunku
są podane dwie zdolności, nie można przekroczyć tej liczby, oczywiście uczniowie nie panują jeszcze w pełni nad swoimi zdolnościami, dopiero się uczą. Tak więc nie możecie określić, że wasza postać potrafi np w pełni panować nad ogniem czy zajrzeć każdemu w myśli.
Za to opiekunowi mają w pełni opanowane swoje zdolności i większość z nich wiąże się z kontrolą a także pomocą dla uczniów. Większość opiekunów to Nefilim albo Medium.
Za to opiekunowi mają w pełni opanowane swoje zdolności i większość z nich wiąże się z kontrolą a także pomocą dla uczniów. Większość opiekunów to Nefilim albo Medium.
Jeżeli żaden z tych
gatunków ci nie przypasował i masz pomysł na inny to napisz do mnie a zostanie to rozpatrzone.
^
Aby mieć dwie przemiany trzeba najpierw skonsultować to z administratorami, oprócz tego takie zdolności może mieć tylko 5 osób na blogu.
---
Karta informacyjna zostanie jeszcze dopracowana i skorygowana.
^
Aby mieć dwie przemiany trzeba najpierw skonsultować to z administratorami, oprócz tego takie zdolności może mieć tylko 5 osób na blogu.
---
Karta informacyjna zostanie jeszcze dopracowana i skorygowana.






Brak komentarzy:
Prześlij komentarz